84991. Thorald Læssøe (1816-1878): "Porta på veien til Fuimincino". Akvarel

Usigneret, betegnet med titel og dateret Juni 1845. Nummereret øverst til højre 3543.
22 x 34,5 cm.

Proveniens: På bagsiden betegnet "Thorald Læssøe Ingeniør J. Rumps Dødsboauktion", etiket fra Samlerens Kunstudstilling. Købt Arne Bruun Rasmussen auktioner december 1968.

Papir med brunlige pletter.

Varenr 84991

14 Oktober 2020 20:44

Hammerslag26.00 DKK27.00 DKK28.00 DKK29.00 DKK 1.600 DKK19.00 DKK20.00 DKK21.00 DKK22.00 DKK23.00 DKK

Vurdering 1500 DKK

21141.600 DKK2020-10-12 10:42
149371.500 DKK2020-10-14 18:46
227061.100 DKK2020-10-14 18:20
 800 DKK Startpris

Hammerslagsgebyr 65 DKK Inkl. moms