83684. Stort udskåret og bemalet skab. Tyskland 18./19. årh.

Ådremalet skab af fyrretræ med udskårne blomsterranker, tandsnit, rosetter og forven medaljon med volutter og initialer. Alt dekoreret i farver og guld.
Indvendigt med bøjlestang og hylde. H. 210 cm, B. 150, D. 62 cm.

Senere bagklædning

Varenr 83684

16 September 2020 20:06

Vurdering 8000-10000 DKK

Hammerslagsgebyr 65 DKK Inkl. moms