81477. Kinesisk krukke med celadon glasur og låg af træ med jadehank 18./19. årh.

Cylindrisk krukke, låg af træ med jadehank og skrifttegn udskåret i sten. Krukkens diam. 12,5, H. 11 cm.

Varenr 81477

5 August 2020 21:19

Hammerslag26.00 DKK27.00 DKK28.00 DKK29.00 DKK30.00 DKK31.00 DKK 2.400 DKK2.00 DKK3.00 DKK4.00 DKK5.00 DKK6.00 DKK

Vurdering 2000 DKK

5512.400 DKKOnsdag 21:17
186692.200 DKKOnsdag 21:16
SKYGGEFAKS1.500 DKKOnsdag 18:21
GUAN2000H1.100 DKKTirsdag 21:37
 1.000 DKK Startpris

Hammerslagsgebyr 65 DKK Inkl. moms