80333. Georg Thylstrup (1884-1930) for Royal Copenhagen: Lågkrukke

Dekoreret i relief med celadon glasur. Sign. Georg Thulstrup, nummereret 2514 og dateret 27-12-26. H. 21 cm, diam. 20 cm.
Afslag og reparation/limning på fodrand.

Varenr 80333

5 August 2020 21:07

Hammerslag5.00 DKK6.00 DKK7.00 DKK8.00 DKK 1.000 DKK20.00 DKK21.00 DKK22.00 DKK23.00 DKK24.00 DKK

Vurdering 2000 DKK

SPITFAYA1.000 DKK2020-08-05 21:05
 1.000 DKK Startpris

Hammerslagsgebyr 65 DKK Inkl. moms