81404. Bruno Mathsson (1907-1988)/Dux: "Ingrid" lænestol af formbøjet træ med sort læderbetræk

Stel af formbøjet bøg, lærred i ryg og sædet. Løse hynder med sort læderbtræk og læder på armlænene. Stemplet Bruno Mathsson Dux.
H. 89 cm, B. 74, sædehøjde 40 cm.
Brugsspor, læder patineret.

Varenr 81404

5 August 2020 19:39

Hammerslag21.00 DKK22.00 DKK23.00 DKK24.00 DKK25.00 DKK 950 DKK23.00 DKK24.00 DKK25.00 DKK26.00 DKK27.00 DKK

Vurdering 1600 DKK

5936950 DKK2020-08-05 19:02
25302900 DKK2020-08-04 17:19
24153850 DKK2020-08-04 14:29
 800 DKK Startpris

Hammerslagsgebyr 65 DKK Inkl. moms