81261. Sølvtøjsskab med nødderodsfiner og intarsia

Tre skuffer, skab og skuffe foroven. Profileret top. Nøddetræsfinér og intarsia af mahogni og sort træ i brede bånd. 19. årh. H. 162, B. 107, D. 52 cm.

Alm. brugsspor, et bagben delvis knækket/ormædt

Varenr 81261

5 August 2020 20:44

Vurdering 2000 DKK

Hammerslagsgebyr 65 DKK Inkl. moms