81395. Malet kiste af fyrretræ med blomster og inskription. 19. årh.

Malet på sider og front, rød og med blomster i vaser på fronten og her i mellem tekst på tysk dateret 1854. Fladt låg, firkantede tilspidsede ben. 129 x 65 cm, H. 67 cm.

Svindrevne i låget

Varenr 81395

5 August 2020 20:24

Hammerslag19.00 DKK20.00 DKK21.00 DKK22.00 DKK23.00 DKK24.00 DKK 850 DKK18.00 DKK19.00 DKK20.00 DKK

Vurdering 1500 DKK

18657850 DKKMandag 20:22
28576800 DKK2020-07-19 05:43
 800 DKK Startpris

Hammerslagsgebyr 65 DKK Inkl. moms