81374. Rokoko chatol af afrenset elmetræ, ca. 1800

Bombéformet underdel med skrå skriveklap, overdel med fyldningsdøre med udskårne lister og stor gennembrudt udskæring af fyrretræ foroven. Forgyldte beslag.
På toppen af underdelen malet inskription "Andreas Nielsen Marie Christine Tomsen opmalet 28/3 1866 VPedersen".
B. 120, D. 63 cm, H. 247 cm

Varenr 81374

5 August 2020 20:23

Hammerslag20.00 DKK21.00 DKK22.00 DKK 16.000 DKK20.00 DKK21.00 DKK22.00 DKK23.00 DKK24.00 DKK

Vurdering 4000 DKK

2417616.000 DKK2020-08-05 13:51
87915.000 DKK2020-08-05 18:05
564312.000 DKK2020-08-05 15:28
226233.200 DKK2020-07-29 21:14
BB23232.800 DKK2020-07-21 20:48
285762.000 DKK2020-07-19 05:42
 2.000 DKK Startpris

Hammerslagsgebyr 65 DKK Inkl. moms