81592. Ubekendt kunstner: Maria Magdalena siddende i landskab. 16/17. årh.

Siddende i landskab med kirke og et kors i baggrunden, højre hånd hvilende på et kranium og til venstre en bog. Olie på lærred, 90 x 80 cm., antagelig usign.
Kraftig ramme af eg med forgyldt egeløvsbort.
Fremstår restaureret og ferniseret, trænger kraftigt til rens. Lærred dubleret og på senere blændramme.

Varenr 81592

5 August 2020 20:16

Hammerslag6.00 DKK7.00 DKK8.00 DKK 4.500 DKK13.00 DKK14.00 DKK15.00 DKK

Vurdering 6000 DKK

X3ETNC4.500 DKK2020-08-05 19:57
223424.000 DKK2020-07-23 22:44
3403.200 DKK2020-08-05 08:46
 3.000 DKK Startpris

Hammerslagsgebyr 65 DKK Inkl. moms