81173. Fanizani Akuda (1932-2011): Skulptur af sort sten

Figur med opsat hår. Poleret sort sten, sign. Fanizani i bunden. H. 35, B. 38 cm.

Proveniens: Galleri Knud Grothe, Charlottenlund. Fanizani Akuda er fra Zimbabwe, og har udstillet i hele verden. Han udstillede 1993-1994 hos Knud Grothe, hvor skulpturerne er købt

Varenr 81173

15 Juli 2020 19:59

Hammerslag24.00 DKK25.00 DKK26.00 DKK27.00 DKK 2.000 DKK8.00 DKK9.00 DKK

Vurdering 2000 DKK
6% følgeret tillægges for værket, hvis buddet overstiger 2250 DKK

GLYTNERMA2.000 DKK2020-07-15 19:52
183732.000 DKK2020-07-15 19:57
172561.400 DKK2020-07-15 19:47
201061.200 DKK2020-07-15 16:57
284951.100 DKK2020-07-15 13:53
290791.000 DKK2020-07-13 19:44
 1.000 DKK Startpris

Hammerslagsgebyr 65 DKK Inkl. moms