81172. Fanizani Akuda (1932-2011): Skulptur af poleret sten

Dobbeltfigur af poleret grønlig sten, sign. Fanizani i bunden. H. 43 cm, B. 25 cm.

Proveniens: Galleri Knud Grothe, Charlottenlund. Fanizani Akuda er fra Zimbabwe, og har udstillet i hele verden. Han udstillede 1993-1994 hos Knud Grothe, hvor skulpturerne er købt

Varenr 81172

15 Juli 2020 20:00

Hammerslag3.00 DKK4.00 DKK5.00 DKK6.00 DKK7.00 DKK8.00 DKK 2.000 DKK21.00 DKK22.00 DKK23.00 DKK24.00 DKK

Vurdering 2000 DKK
6% følgeret tillægges for værket, hvis buddet overstiger 2250 DKK

GLYTNERMA2.000 DKK2020-07-15 19:58
183731.900 DKK2020-07-15 19:57
284951.000 DKK2020-07-15 13:54
 1.000 DKK Startpris

Hammerslagsgebyr 65 DKK Inkl. moms