81127. Jens Peter Groth-Jensen (1918-2006): Fire raderinger (4)

"Piger" og "Heste og ryttere" sign. Groth Jensen 1964 og 1966 samt to farveraderinger "Legebarn" og "Dreng", sign. Groth Jensen 1964 og 1965. I ens let forsølvede trærammer med passepartout. Rammemål 24,5 x 28 til 29 x 38,5 cm.

Varenr 81127
L3

15 Juli 2020 19:58

Hammerslag21.00 DKK22.00 DKK23.00 DKK24.00 DKK25.00 DKK 400 DKK3.00 DKK4.00 DKK5.00 DKK6.00 DKK7.00 DKK

Vurdering 1000 DKK
6% følgeret tillægges for værket, hvis buddet overstiger 2250 DKK

19013400 DKK2020-07-15 19:53
 400 DKK Startpris

Hammerslagsgebyr 65 DKK Inkl. moms