81128. Jens Peter Groth-Jensen (1918-2006): "Bernstorffpark", "Landskab fra Værløse" og "Sommer i haven", pasteller (3)

Alle pastel på papir. Alle med titel og sign. Groth Jensen. Bernstorffpark dateret 1962, Sommer i haven 4/6 1965. I ens trærammer og bag glas. Rammemål 34 x 40,5 cm.

Varenr 81128

15 Juli 2020 19:54

Hammerslag2.00 DKK3.00 DKK4.00 DKK5.00 DKK6.00 DKK 400 DKK8.00 DKK9.00 DKK10.00 DKK11.00 DKK12.00 DKK13.00 DKK

Vurdering 800 DKK
6% følgeret tillægges for værket, hvis buddet overstiger 2250 DKK

19013400 DKK2020-07-15 19:49
 400 DKK Startpris

Hammerslagsgebyr 65 DKK Inkl. moms