81255. Stående tempelfigur af forgyldt træ

Kvindefigur iført orientalsk kjole og med opsat hår. Af udskåret træ, forgyldt med en rødlig tone, sortmalet sokkel og hår. H. 161 cm, 20. årh., antagelig Thailand.

Varenr 81255

15 Juli 2020 21:26

Hammerslag18.00 DKK19.00 DKK20.00 DKK 1.000 DKK16.00 DKK17.00 DKK18.00 DKK19.00 DKK

Vurdering 2200 DKK

263861.000 DKK2020-07-08 19:28
 1.000 DKK Startpris

Hammerslagsgebyr 65 DKK Inkl. moms