81153. Standur "Frøken", 19. årh.

Hvidmalet kasse med søjler og forgyldte udskæringer, rundt urhus og udskåret top. Skiven signeret M Jørgen Møller 1861 og på lågen monogram MJM 1861. H. 206 cm.

Skader på øverste udskæringer. Urets funktionalitet garanteres ikke.

Varenr 81153

15 Juli 2020 20:13

Hammerslag25.00 DKK26.00 DKK27.00 DKK28.00 DKK29.00 DKK30.00 DKK 425 DKK3.00 DKK4.00 DKK5.00 DKK6.00 DKK7.00 DKK8.00 DKK

Vurdering 1000 DKK

14321425 DKK2020-07-15 20:10
19045400 DKK2020-07-14 21:13
 400 DKK Startpris

Hammerslagsgebyr 65 DKK Inkl. moms