80486. Per Arnoldi (f. 1941): To kompositioner. Litografier

To store litografier, det ene indrammet. Udført til bebyggelsen Pilehøj i Birkerød, som Arnoldi farvesatte. Litografierne blev blandt andet givet til de første indflyttere.
Sign. Arnoldi og numm. 8/60 og 9/60. Bladmål 120 x 120 cm, med indramning 135 x 135 cm.

Varenr 80486

15 Juli 2020 20:04

Vurdering 2000 DKK
6% følgeret tillægges for værket, hvis buddet overstiger 2250 DKK

Hammerslagsgebyr 65 DKK Inkl. moms