80333. Georg Thylstrup (1884-1930) for Royal Copenhagen: Lågkrukke

Dekoreret i relief med celadon glasur. Sign. Georg Thulstrup, nummereret 2514 og dateret 27-12-26. H. 21 cm, diam. 20 cm.
Afslag og reparation/limning på fodrand.

Varenr 80333

8 Juli 2020 21:25

Vurdering 2000 DKK

Hammerslagsgebyr 65 DKK Inkl. moms