81100. Ernst Hansen (1892-1968): To erotiske vignetter (2)

To kompositioner, blyant på papir og litografi. Tegningen dateret 13.3.1917. Indrammede og betegnede på bagsiden "Vignetter Ernst Hansen" litogragfiet endvidere med datering 1918. Lysmål 11 x 7 cm og 10 x 13,5 cm.

Varenr 81100

8 Juli 2020 20:22

Hammerslag15.00 DKK16.00 DKK17.00 DKK18.00 DKK 450 DKK12.00 DKK13.00 DKK14.00 DKK

Vurdering 800 DKK

30582450 DKK2020-07-08 12:02
26371425 DKK2020-07-02 18:05
 400 DKK Startpris

Hammerslagsgebyr 65 DKK Inkl. moms