80462. Bjørn Wiinblad (1918-2006): Vase og kvindefigur (2)

Fajance dekoreret med polykrome farver.
Vase nr. V51, sign monogram og dateret 86, H. 21,5 cm. Reparation/limning på hat.
Kvinde med kurv, sign. Bjørn Wiinblad og dateret 83, H. 27,5 cm.

Varenr 80462

1 Juli 2020 19:49

Hammerslag28.00 DKK29.00 DKK 1.100 DKK15.00 DKK16.00 DKK17.00 DKK18.00 DKK19.00 DKK20.00 DKK

Vurdering 1500 DKK

9481.100 DKK2020-06-28 05:02
239201.000 DKK2020-06-25 10:30
12629900 DKK2020-06-24 16:47
22356900 DKK2020-06-24 20:16
 750 DKK Startpris

Hammerslagsgebyr 65 DKK Inkl. moms