79809. Gabriella Crespi (1922-2017): Et par italienske ovale todelte Tavolo Scultura lampeborde af messing (2)

Øverste del skydebar. H. 38,5 cm, 80 x 60 cm.
Formgivet 1976 som en del af Plurimi serien. Sign. og nummererede hhv. 29 og 31.
Brugsspor i form af overfladiske ridser; én medfølgende løs bundliste samt manglende trekantslogo på det ene bord, topplader skæve når bordene er "lukkede".

Wear from use seen as surface scratching. On one table the metal ring around the foot is loose and original metal label is missing. Sliding mechanism works on both tables but is not level when in closed position.

Varenr 79809

17 Juni 2020 19:36

Hammerslag12.00 DKK13.00 DKK14.00 DKK 200.000 DKK18.00 DKK19.00 DKK20.00 DKK21.00 DKK22.00 DKK

Vurdering 2000 DKK

879200.000 DKK2020-06-17 19:34
HIGHEST195.000 DKK2020-06-17 19:34
4063190.000 DKK2020-06-17 19:33
30462110.000 DKK2020-06-17 17:39
3045975.000 DKK2020-06-17 15:02
BB232360.000 DKK2020-06-13 16:09
2735855.000 DKK2020-06-16 13:19
CHASTMAR40.000 DKK2020-06-15 00:00
1847632.000 DKK2020-06-10 19:53
184772.800 DKK2020-06-12 12:52
304402.400 DKK2020-06-11 14:44
 1.000 DKK Startpris

Hammerslagsgebyr 65 DKK Inkl. moms