75121. Antik kinesisk maleri, blomstrende gren samt to senere små malerier med landskab og bambusgrene (3)

Scroll med blomstrende gren og skrift malet på papir monteret på silke samt to mindre scrolls med landskab og bambusgrene, akvarel. 190 x 49 cm, 49 x 18 cm og 60 x 20 cm
Den store 19. årh., de små senere.

Den store slidt; gulnet og med folder, tapet samling foroven og revne i monteringen

Varenr 75121

18 Marts 2020 20:46

Hammerslag24.00 DKK25.00 DKK26.00 DKK27.00 DKK28.00 DKK29.00 DKK 4.000 DKK11.00 DKK12.00 DKK13.00 DKK14.00 DKK15.00 DKK

Vurdering 1000 DKK

248504.000 DKK2020-03-13 09:27
245564.000 DKK2020-03-18 19:00
 500 DKK Startpris

Hammerslagsgebyr 65 DKK Inkl. moms