75583. Sønderjysk Louis XVI chatol af lakeret elmetræ

Underdel med lige front, tre skuffer og en smal skuffe foroven. Skrå skriveklap, overdel med to døre flankeret af kannelerede pilastre, foroven lav aftrappet top med tandsnit frise. 18. årh. H. 190, B. 110 cm, D. 56 cm.

Aldersrelaterede brugsspor, enkelte løse lister

Varenr 75583

4 Marts 2020 20:29

Vurdering 6000 DKK

Hammerslagsgebyr 65 DKK Inkl. moms