89. Bjørn Wiinblad (1918-2006): To par væglamper (2+2)

To væglamper dekorerede i farver monteret med skærme af råsilke, sign. Bjørn Wiinblad og dateret 77. H. 27 cm eksklusiv fatning, H. 60 cm inklusiv skærm.
To væglamper dekorerede i farver uden montering H. 17, B. 17 cm.

Varenr 73424

30 April 2020 17:00

Hammerslag26.00 DKK27.00 DKK28.00 DKK29.00 DKK30.00 DKK 6.500 DKK18.00 DKK19.00 DKK20.00 DKK21.00 DKK

Vurdering 5000 DKK

PARTAGAS5.000 DKK2020-04-30 01:57
ANDERSPALM4.500 DKK2020-04-28 10:30
202644.000 DKK2020-03-13 13:39
 3.000 DKK Startpris

Kvalitetsauktion 287,