77. Roger Chastel (1897-1981): Théière et pain

Opstilling med tekande og brød. Sign. Chastel og på bagsiden titel, signatur og datering 1954. Olie på lærred. 22 x 27 cm.
Udstillingsstempler: "Fremmed kunst i dansk eje" Louisiana 1964. Udstillet Kunstforeningen København 1959 Kat.nr. 9.
Proveniens: Glasgrosserer Edvard Storr

Varenr 74436

30 April 2020 17:00

Hammerslag5.00 DKK6.00 DKK7.00 DKK 4.200 DKK10.00 DKK11.00 DKK12.00 DKK13.00 DKK

Vurdering 5000 DKK

301633.000 DKK2020-04-30 12:24
 3.000 DKK Startpris

Kvalitetsauktion 287,