69. Asger Jorn (1914-1973): "Le fôret demivierge". Litografi i farver

Litografi sign. Jorn 1955 og med dedikation til kunsthandler Børge Birch "Til Børge fra Asger". Lysmål 44,5 x 66 cm.
Litt.: Van de Loo no. 179.

Varenr 76187

30 April 2020 17:00

Hammerslag3.00 DKK4.00 DKK5.00 DKK 6.500 DKK21.00 DKK22.00 DKK

Vurdering 10000 DKK
6% følgeret tillægges for værket, hvis buddet overstiger 2250 DKK

Kvalitetsauktion 287,