68. Asger Jorn (1914-1973): "Les suédoises s'amusent". Litografi i farver

Litografi sign. Jorn 55 og med dedikation til kunsthandler Børge Birch "Til Børge fra Asger". Lysmål 70,5 x 46 cm

Varenr 76188

30 April 2020 17:00

Hammerslag4.00 DKK5.00 DKK6.00 DKK7.00 DKK8.00 DKK 6.500 DKK26.00 DKK27.00 DKK28.00 DKK29.00 DKK

Vurdering 10000 DKK
6% følgeret tillægges for værket, hvis buddet overstiger 2250 DKK

212206.500 DKK2020-05-26 09:27
 6.500 DKK Startpris

Kvalitetsauktion 287,