141. Oskar Herschend (1853-1891): Uvejrsaften ved Havet

Olie på lærred. 95 x 173 cm. Sign. Osc. H. 83.
Mærkat: A/S Sagførernes Kunstauktion, Gammel Strand 48. Løbe nr. 687

Varenr 76383

30 April 2020 17:00

Hammerslag5.00 DKK6.00 DKK7.00 DKK8.00 DKK9.00 DKK 6.000 DKK4.00 DKK5.00 DKK6.00 DKK

Vurdering 8000 DKK

ROLFERIKJ4.000 DKK2020-04-04 19:40
 4.000 DKK Startpris

Kvalitetsauktion 287,