131. Julie Hamann (1842-1916): Blomstrende iris og græsser

Olie på lærred. Sign. nederst til højre Julie Hamann 1897. 76 x 60 cm. I bred forgyldt ramme.

Krakeleringer, stribe med afskalninger forneden, enkelt afskalning foroven

Varenr 76124

30 April 2020 17:00

Hammerslag6.00 DKK7.00 DKK8.00 DKK9.00 DKK 3.400 DKK22.00 DKK23.00 DKK24.00 DKK25.00 DKK26.00 DKK

Vurdering 4000-6000 DKK

206772.400 DKK2020-03-21 15:24
290892.200 DKK2020-04-13 16:52
 2.000 DKK Startpris

Kvalitetsauktion 287,