93. Vilhelm Melbye (1824-1882): Fransk hjuldamper udfor afrikansk kyst

Olie på lærred.
43,5 x 67 cm.
Sign. utydeligt og dateret 1877

Varenr 64918

12 December 2019 17:00

Hammerslag7.00 DKK8.00 DKK9.00 DKK10.00 DKK11.00 DKK 28.000 DKK18.00 DKK19.00 DKK20.00 DKK

Vurdering 20000-25000 DKK

LUC0612.000 DKK2019-12-04 08:45
 12.000 DKK Startpris

Kvalitetsauktion 286,

Bemærk at fortrydelsesretten ikke gælder denne auktion. Ethvert køb er bindende. Vi bestræber os på at beskrive væsentlige fejl og mangler, men opfordrer til at man selv besigtiger varen eller kontakter os for uddybende oplysninger.

Andre populære emner