65. A. Michelsen: Et par kandelabre af sterlingsølv (2)

Hver med fire lyspiber. H. 40,5 cm, diam. 30 cm.
Stemplet Michelsen 1940, 925S.
Inskription på fodrand.
Vægt ca. 3.430 g.

Varenr 71722

12 December 2019 17:00

Hammerslag12.00 DKK13.00 DKK 17.500 DKK23.00 DKK24.00 DKK25.00 DKK

Vurdering 12000 DKK

ROLFERIKJ15.000 DKK2019-12-12 16:30
X3ETNC14.000 DKK2019-12-11 21:18
1848514.000 DKK2019-12-12 14:51
286978.000 DKK2019-11-29 17:56
 8.000 DKK Startpris

Kvalitetsauktion 286,

Bemærk at fortrydelsesretten ikke gælder denne auktion. Ethvert køb er bindende. Vi bestræber os på at beskrive væsentlige fejl og mangler, men opfordrer til at man selv besigtiger varen eller kontakter os for uddybende oplysninger.

Andre populære emner