39. Oluf Høst (1884-1966): Motiv fra Rø Plantage

Olie på lærred, indridset monogram OH og dateret 15-15-41 Rø.
På bagsiden sign. Oluf Höst; på blændrammen betegnet Fra Rö Plantage.
61 x 74 (80 x 93) cm.

Varenr 72529

12 December 2019 17:00

Hammerslag26.00 DKK27.00 DKK28.00 DKK 45.000 DKK8.00 DKK9.00 DKK10.00 DKK11.00 DKK12.00 DKK

Vurdering 30000-40000 DKK
6% følgeret tillægges for værket, hvis buddet overstiger 2250 DKK

2802526.000 DKK2019-12-12 11:49
2849524.000 DKK2019-11-29 14:32
2420522.000 DKK2019-11-28 18:27
 20.000 DKK Startpris

Kvalitetsauktion 286,

Bemærk at fortrydelsesretten ikke gælder denne auktion. Ethvert køb er bindende. Vi bestræber os på at beskrive væsentlige fejl og mangler, men opfordrer til at man selv besigtiger varen eller kontakter os for uddybende oplysninger.