29. Just Andersen (1884-1943): Vase af patineret bronze

Kugleformet korpus med smal hals med stiliseret bladværk og bølget kant ved munding.
Stemplet monogram, B 73 og Denmark.
H. 20 cm.

Varenr 72531

12 December 2019 17:00

Hammerslag24.00 DKK25.00 DKK26.00 DKK27.00 DKK 8.500 DKK23.00 DKK24.00 DKK25.00 DKK

Vurdering 4000 DKK

2TO16.000 DKK2019-12-04 08:18
265545.500 DKK2019-12-11 16:31
1414.000 DKK2019-12-04 09:19
 2.000 DKK Startpris

Kvalitetsauktion 286,

Bemærk at fortrydelsesretten ikke gælder denne auktion. Ethvert køb er bindende. Vi bestræber os på at beskrive væsentlige fejl og mangler, men opfordrer til at man selv besigtiger varen eller kontakter os for uddybende oplysninger.