116. Rokokokommode, bombéformet

Forgyldt understel med udskårne bladranker. Topplade af broget marmor.
Ca. 1780.
B. 67 cm, D. 42 cm, H. 77 cm

Varenr 70490

12 December 2019 17:00

Hammerslag9.00 DKK10.00 DKK11.00 DKK12.00 DKK 32.000 DKK12.00 DKK13.00 DKK14.00 DKK15.00 DKK

Vurdering 8000-10000 DKK

INFOSCAND28.000 DKK2019-12-12 16:11
2922326.000 DKK2019-12-12 09:55
135412.000 DKK2019-12-06 16:28
X3ETNC8.500 DKK2019-11-29 19:20
 5.000 DKK Startpris

Kvalitetsauktion 286,

Bemærk at fortrydelsesretten ikke gælder denne auktion. Ethvert køb er bindende. Vi bestræber os på at beskrive væsentlige fejl og mangler, men opfordrer til at man selv besigtiger varen eller kontakter os for uddybende oplysninger.

Andre populære emner