103. Lauritz Tuxen (1853-1927): Portræt af Dronning Louise

Olie på lærred.
Mærkat: Danske Kunsteres Bortlodning til Fordel for Forsvarsindsamlingen 1913.
No. 164.
Mærkat: Chr. IX Dronning Louise malt af L. Tuxen den 2/7 1902. Tilhører Juulmann.
55,5 x 35 cm

Varenr 72435

12 December 2019 17:00

Hammerslag1.00 DKK2.00 DKK3.00 DKK4.00 DKK5.00 DKK6.00 DKK 18.000 DKK26.00 DKK27.00 DKK28.00 DKK29.00 DKK

Vurdering 8000 DKK

15964.500 DKK2019-12-12 17:03
292854.000 DKK2019-12-08 10:29
 4.000 DKK Startpris

Kvalitetsauktion 286,

Bemærk at fortrydelsesretten ikke gælder denne auktion. Ethvert køb er bindende. Vi bestræber os på at beskrive væsentlige fejl og mangler, men opfordrer til at man selv besigtiger varen eller kontakter os for uddybende oplysninger.

Andre populære emner